Skip to navigation

Cookies

_

Kontakt

dotaz@registrporadcu.cz      +420 277 778 530 |      |     Přístup pro členy registru

Na trhu je odhadem 5 až 7 % problémových finančních poradců, možnost jejich kontroly se neustále zvyšuje

V registru ELIXIR je nyní možné prověřit již 40 % z aktivních finančních poradců na trhu. Jen za poslední rok se zvýšil počet reportovaných subjektů v registru o více než 100 %.

Praha 2. července 2015 – Počet finančních poradců, které si je možné prověřit v registru ELIXIR se zvýšil z počtu 12 000 v červnu 2014 na 26 000 v červnu 2015. Statistiky registru ELIXIR ukazují, že přibližně 5–7 % z finančních poradců registrovaných u ČNB je problémových a vykazuje některé varovné informace.

K významnému meziročnímu zvýšení počtu reportovaných subjektů v registru ELIXIR o více než 100 % přispěl především fakt, že před 7 měsíci začali do registru poskytovat data jeho další významní členové – Česká pojišťovna, Hypoteční banka, Česká spořitelna, UniCredit a Equa Bank. Novými členy registru z řad makléřů jsou společnosti Pentia Consulting s.r.o. a BP Broker-Pool.cz, a.s.

Díky významnému nárůstu reportovaných subjektů v registru ELIXIR se nám daří stále významněji přispívat ke zvýšení transparentnosti trhu finančního poradenství, o které se aktuálně hovoří na úrovni vlády i oborových sdružení. Zároveň registr umožnuje dobrým finančním poradcům zanechat objektivní a pozitivní stopu své pracovní historie a budovat si tak dobrou pověst na trhu,” sdělil Petr Kučera, ředitel společnosti CRIF – Czech Credit Bureau, která registr ELIXIR provozuje.

Pro Hypoteční banku je členství v registru ELIXIR další možností, jak přispět k důvěryhodnému a stabilnímu trhu zprostředkování finančních produktů. Společně s našimi partnery dlouhodobě usilujeme o pozitivní obraz trhu a právě registr ELIXIR je významným zdrojem rizikových i pozitivních signálů. V tomto ohledu plánujeme spolupráci i nadále rozvíjet tak, aby klient obdržel službu, se kterou bude při vyřizování hypotečního úvěru spokojen,” doplnil Vladimír Vojtíšek, ředitel Řízení rizik Hypoteční banky.

Registr ELIXIR zajišťuje výměnu dat o kvalitativních ukazatelích, profesní historii a nevypořádaných závazcích zprostředkovatelů finančních služeb. Vzhledem k vysoké fluktuaci osob v tomto oboru tak členové registru ELIXIR mohou snížit riziko přijetí nesolidních poradců. Podle informací registru ELIXIR v průběhu jednoho roku mění finanční instituci, pro kterou pracuje, průměrně 15 % až 30 % finančních poradců registrovaných u ČNB.

Počet finančních poradců, které si je možné prověřit v registru ELIXIR se zvýšil z počtu 12 000 v červnu 2014 na 26 000 v červnu 2015.


Webový odkaz: www.registrporadcu.cz